11.4.2018 - Největší poskytovatel nájemního bydlení v ČR residomo kupuje 274 bytů a rozšiřuje se do dalšího kraje

11.4.2018 - Největší poskytovatel nájemního bydlení v ČR residomo kupuje 274 bytů a rozšiřuje se do dalšího kraje

Společnost RESIDOMO koupila celkem 274 bytů v Olomouci, Ostravě a Havířově. Největší poskytovatel nájemního bydlení v Česku, který vlastní více než 43 tisíc bytů převážně v Ostravě, Havířově, Karviné, Frýdku-Místku, Orlové a Opavě poprvé překračuje svou působností hranice Moravskoslezského kraje.

RESIDOMO byty koupila od rakouské firmy Julius Meinl. Jedná se o 13 rezidenčních nemovitostí s 274 nájemními bytovými jednotkami. Hodnota transakce přesáhla 273 milionů Kč. Transakci zprostředkovala společnost Deloitte.

Do nového portfolia plánuje RESIDOMO v následujícím období investovat až 20 milionů Kč. „Jednou z priorit je výměna výtahů v 7 domech. Mimo to v několika vchodech opravíme schody, fasády, vyměníme vstupní dveře a schránky. Naše firma nabízí čím dál vyšší standard bydlení a rádi bychom jej přenesli i do nově nabytých nemovitostí,“ říká Jan Rafaj, generální ředitel firmy RESIDOMO, který všechny domy osobně prošel. Noví nájemníci navíc získají přístup ke službám, které běžně poskytovatelé nájemního bydlení nikde v Česku nenabízejí. Jedná se například o Servis48 – zajištění vybraných oprav do dvou dnů, asistenční službu pro seniory (tzv. Senior asistent), dále mohou využívat výhod benefitního programu Rodina RESIDOMO nebo žádat o podporu z Nadačního fondu RESIDOMO.

Společnost RESIDOMO je od roku 2015 vlastněná americkou společností Blackstone a britskou realitní společností Round Hill Capital, která zároveň investici dlouhodobě spravuje. „V Evropě máme zkušenost se správou více než 100 tisíc nájemních bytů a vidíme, že nájemní bydlení zažívá renesanci, neboť podporuje ekonomickou transformaci a rozvoj. Stejně je tomu i v Moravskoslezském kraji, kde už jsme v Ostravě zcela vyprodaní a rozšíření portfolia nám umožňuje dále růst,“ uvádí Stan Kubáček, investiční ředitel Round Hill Capital.  
„S potěšením jsme podpořili další investici na severní Moravě, neboť zde vnímáme dlouhodobý pozitivní vývoj ekonomiky i nájemního bydlení.“ řekl Senior Managing Director ze společnosti Blackstone Chad Pike a dodává: „tato akvizice představuje důležitý milník pro společnost RESDIOMO od které očekáváme, že bude nabízet kvalitní služby nájemníkům a tím nadále růst.“

Základní informace o akvizici:

Předmět akvizice

13 bytových nemovitostí v Ostravě, Havířově a Olomouci; celkem 274 jednotek a 18.038 m2 pronajímatelné plochy

Prodávající

Julius Meinl, zprostředkovatel transakce společnost Deloitte

Kupující

RESIDOMO, s.r.o. vlastněná společnostmi Round Hill Capital a Blackstone

Cena

273 mil. Kč  


Nájemní bydlení představuje podle údajů Ministerstva pro místní rozvoj cca 22,4 % bytového fondu v České republice. V loňském roce byly uzavřeny pouze dvě transakce, které se týkaly nemovitostí s více než 100 nájemními byty: prodej 739 nájemních bytů v Písnici u Prahy a prodej 106 nájemních bytových jednotek v projektu Turku Suomi Hloubětín v Praze.

RESIDOMO patří již více než dva roky globální realitní společnosti Round Hill Capital a investiční společnosti Blackstone. RESIDOMO je s celkem 43 000 bytovými jednotkami největší privátní poskytovatel nájemního bydlení v České republice.

Round Hill Capital je globální realitní společnost působící v oblasti investic, developmentu a asset mangementu. Byla založena v roce 2002 a nyní působí v Evropě, Severní Americe a Asii. V Evropě se úspěšně etablovala ve Velké Británii, Nizozemí, Německu, Španělsku, Švédsku, Itálii, Portugalsku, Finsku a České republice. Zaměřuje se především na investice do nejrůznějších typů nájemního a studentského bydlení. V Evropě historicky spravuje cca 100 000 bytových jednotek, díky čemuž patří k nejvýznamnějším privátním poskytovatelům komerčního rezidenčního bydlení na evropském kontinentu.

Společnost Blackstone je jednou z předních světových investičních firem. Snaží se vytvářet dlouhodobou hodnotu pro své investory, pozitivní ekonomický dopad pro společnosti, do kterých investuje, a komunit, ve kterých působí. Dělá to pomocí týmu mimořádných lidí a flexibilně investovaného kapitálu pomáhajícího řešit problémy různých firem. Společnost spravuje aktiva převyšující více než 430 miliard dolarů zahrnující investiční nástroje zaměřené na soukromý kapitál, nemovitosti, kapitálové investice, úvěry, reálná aktiva a sekundární fondy, a to vše na globálním základě. Další informace jsou k dispozici na adrese www.blackstone.com. Sledujte Blackstone na Twitteru @ Blackstone.

Kontakt pro média:
Round Hill Capital
Markéta Miková, AMI Communications
Tel: 739 057 684
E-mail: marketa.mikova@amic.cz

Jan Kučmáš, AMI Communications
Tel: 724 341 398
E-mail: jan.kucmas@amic.cz 

RESIDOMO 
Kateřina Piechowicz, Residomo
Tel: 601 242 277
E-mail: katerina.piechowicz@residomo.cz

Všechny aktuality